Фонд "Право і демократія"

Угорщина надала допомогу багатодітним сім’ям переселенців Криму, які живуть у Львові

Угорщина надала допомогу багатодітним сім’ям переселенців Криму, які живуть у Львові

Угорський уряд надав гуманітарну допомогу багатодітним сім’ям, які тимчасово переміщені з території АРК Крим та східних областей України і проживають зараз у Львові та Львівській області, на загальну суму понад 130 тис грн.

Допомога розрахована на 170 багатодітний сімей – переважно це родини кримських татар. Зокрема, були закуплені продукти харчування, засоби особистої гігієни і дитячі товари, такі як підгузки, дитяче харчування, креми тощо. Ці речі сьогодні, 24 червня, за допомогою представників Угорської екуменічної служби допомоги та їх партнера у місті Львові – Фонду “Право і Демократія”, передали у Координаційний центр збору та роздачі гуманітарної допомоги, що знаходиться у Львові на вул. Митрополита Андрея, 10. Також у цьому заході взяли участь генеральні консули Угорщини в Ужгороді і Береговому Ласло Віда і Тот Іштван, а також Почесний консул Угорщини у м. Львові Лариса Малех.
«МЗС Угорщини підтримує переселенців із Криму. В історії всіх народів є такі сторінки, коли треба виїхати з тих місць, де постійно проживаєш. Такі епохи переживали і ми, угорці, не один раз. Тому природньою є наша солідарність. Ми можемо поставити себе на місце цих людей, які, на жаль, опинилися у такій ситуації», – зазначив Тот Іштван.
Керівник міжнародних програм Угорської екуменічної служби допомоги Балінт Габор розповів, що їхня програма почала діяти ще з лютого цього року, коли вони надавали підтримку допомогу на Майдані. «Багато фізичних осіб приєдналися до цієї акції, і зібрані кошти направлялися на допомогу потерпілим», – сказав він. Також у рамках цієї програми 50 поранених пройшли реабілітацію в Угорщині, а зараз надається підтримка переселенцям. За цей час повний бюджет програми сягнув 100 тис. євро.
«Ми слідкуємо за подіями і готуємося до того, щоб в разі потреби продовжити цю допомогу», – зазначив Балінт Габор.
Як зазначив Андрій Бурий – голова правління Фонду “Право і Демократія” – “на даний час існує чимало проблем у осіб, які тимчасово переміщенні з території Автономної Республіки Крим до Львова, зокрема існують проблеми з визначенням їх правового статусу, пошуком роботи, житла, здобуття освіти тощо. Однак завдяки активній співпраці нашої організації та новоствореної громадської організації, яка обєднує переселенців з Криму “Кримська Хвиля” – вдається поступово вирішувати наявні проблеми та шукати шляхи виходу з кризових ситуацій. Сподіваємось і на подальшу співпрацю з Урядом Угорщини та угорськими організаціями та переконані, що допомога яку сьогодні було організовано є потрібною та актуальною для багатьох сімей, які проживають у Львові та Львівській області”.
За його словами, завтра подібну гуманітарну допомогу отримають і переселенці в Івано-Франківську.

Відео про захід можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=6QQ9_zktRtU&hd=1

Залишити відповідь

Закрити меню