Фонд "Право і демократія"

За прозоре фінансування партій!

За прозоре фінансування партій!

19-20 березня в Києві відбувся семінар «Державне фінансування політичних партій – як покласти край політичній корупції?», в роботі якого взяли участь й представники Львівщини – РГБФ «Право і демократія».

Семінар організував Центр політичних студій та аналітики за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера і Міжнародного фонду «Відродження».

В роботі семінару взяли участь відомі політичні експерти, експерти з медіа-права, політичних партій і представники громадських організацій зі всіх регіонів України.

Учасники семінару обговорили питання прозорості політичних фінансів в Україні, процесу фінансування політичних партій у період між виборами та у передвиборчий період. Особливу увагу було приділено «Концепції запровадження державного фінансування політичних партій», яка враховує рекомендації ОБСЄ, Венеціанської комісії та Міжнародної фундації виборчих систем і передбачає наступні моменти, зокрема:

– Право на державне фінансування отримують партії, які на останніх виборах до Верховної Ради отримали 3% голосів виборців.

– Щорічне фінансування статутної діяльності.

– Часткове відшкодування витрат на виборах.

– Щорічне звітування партій за використання коштів.

– Зовнішній незалежний аудит діяльності партій.

– Санкції за всі порушення у сфері фінансування партій.

Наприкінці семінару була погоджена єдина стратегія дій в регіонах з інформування щодо основних складових положень Концепції і обговорена можливість створення коаліції «За прозоре фінансування партій!»

Дмитро Вітвіцький, Фонд “Право і Демократія”

Залишити відповідь

Закрити меню