Фонд "Право і демократія"

40 нових випускників програми з питань судового адміністрування отримали сертифікати

40 нових випускників програми з питань судового адміністрування отримали сертифікати

40 нових випускників отримали сертифікати навчальної Програми з питань судового адміністрування (далі – Програма), яка реалізується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та участі Університету штату Мічиган (США).
Це вже третій випуск Програми, спрямованої на навчання керівників апаратів судів загальної юрисдикції, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України сучасним методам управління судами. Всі її слухачі отримали статус учасника сертифікаційної програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган і мають потенційну можливість продовжити навчання в ньому та отримати диплом магістра з судового адміністрування. Набутий досвід з розробки та впровадження Програми стане основою для запровадження програм з підвищення кваліфікації судових адміністраторів та академічних програм в українських університетах на загальнонаціональному рівні.
Вітаючи випускників Програми, заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID Деніел Райан зазначив: «Ви як судові адміністратори створюєте необхідні умови для ефективної роботи суду. Коли суди працюють добре і громадяни відчувають, що до них ставляться справедливо, навіть якщо вони програли справу, підвищується їх повага та довіра до суду як до незалежної інституції. Тому USAID підтримує процес покращення судового адміністрування та підвищення професіоналізму судових менеджерів».
«Вимоги сьогодення до судової влади полягають у тому, щоб суд перетворився на сучасний державний орган, який міг би ефективно надавати послуги у сфері правосуддя. І ефективність та якість судових послуг не обмежується лише якістю судового рішення. Вона включає в себе можливість судів своєчасно та ефективно реагувати на проблемні ситуації в організації своєї роботи, виявляти і прогнозувати можливі ризики, планувати свої дії, – наголосив заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч. – Сподіваюсь, що сьогоднішні учасники програми будуть активно використовувати свої знання та навички не лише у повсякденній роботі, а й стануть, свого роду, викладачами із судового адміністрування на місцях».
Програма ґрунтується на сертифікаційній програмі з судового адміністрування Університету штату Мічиган. Викладачі Університету штату Мічиган спільно з українськими викладачами адаптували навчальні матеріали до українського контексту, і в 2013 році Програма була успішно впроваджена вперше. Потім її було поглиблено з урахуванням змін у сфері судового адміністрування оновленою командою викладачів, до якої тепер залучено і випускників програми 2013 року. В рамках третього кола в березні та квітні 2016 року викладачі Програми провели навчання за такими курсами: лідерство; цілі та обов’язки судів; стратегічне бачення й планування; ресурси, бюджет, фінанси; управління проходженням справ; управління інформаційними технологіями; основні компоненти судів; управління кадровими ресурсами; освіта, навчання та професійний розвиток; суди та зв’язки з громадськістю. Загалом випускниками Програми вже стали 120 судових адміністраторів України.

Залишити відповідь

Закрити меню