Фонд "Право і демократія"

Адвокати Харківської та Сумської областей, покращили свій рівень знань у роботі з особами з інвалідністю.

Адвокати Харківської та Сумської областей, покращили свій рівень знань у роботі з особами з інвалідністю.

22 квітня у Харкові, та 23 квітня у Сумах, відбулися навчальні семінари «Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів», під час яких фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та експерти громадських організацій покращували навички роботи та спілкування з особами з інвалідністю.

Учасникам семінару було запропоновано скласти портрет клієнта, який має інвалідність та потребує надання правової допомоги, у результаті чого можна було виявити його реальні потреби та больові точки. Також учасники вчились ✅ працювати зі стереотипами та уникати упередженого ставлення, ✅ комунікувати з клієнтами з порушеннями слуху або зору, ✅ розглядали особливості роботи з клієнтами з порушеннями опорно-рухового апарату або ДЦП, ✅ етичні аспекти роботи з людьми із психічними розладами, ментальними порушеннями та розумовою відсталістю. Новим для фахівців системи БПД став досвід взаємодії з перекладачем жестової мови і розмежування зон відповідальності.

«Неважливо, яку ступінь інвалідності має особа, із нею необхідно налагодити комунікацію. Переважно це розгублені люди, зневірені у державних установах, мають перепони у доступності до будівель тощо. Ми на заході мали можливість побачити, що за правовими потребами є ще і психологічні, медичні, соціальні. Ми зрозуміли, що важливо проявляти емпатію і спілкуватися на рівних», – зазначив фахівець Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Чирик.

Навчання уже пройшли 35 фахівців.
У травні заплановано провести навчання для 20 представників системи БПД та громадських організацій Полтавської області.

Заходи проходять у рамках реалізації проекту «Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів», за підтримки Проект “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційний центр з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

Залишити відповідь

Закрити меню