Фонд "Право і демократія"

Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів

Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів

Активна дискусія відбулась у правовому клубі між учасниками під час круглого столу, організованого правовим клубом PRAVOKATOR.Харків спільно з РГБФ «Право і Демократія» в рамках проекту «Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів» 15 серпня 2019 року.

Було обговорено результати вже проведених заходів у рамках проекту, направлених на покращення якості правової допомоги, яка надається особам з інвалідністю, через посилення ролі громадських організацій, адвокатів та працівників системи БПД.
У першому півріччі 2019 року у заходах прийняло участь 156 осіб, серед яких 83 адвокати, 68 працівників системи БПД, суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області. Під час зустрічі темою обговорення стали недоліки та перспективи роботи правників із особами, які мають інвалідність. Майже одноголосно всіма учасниками було наголошено на тому, що наразі існує певна кількість випадків коли особі потрібна стороння допомога у спілкуванні із правником, не в усіх осіб є соціальний робітник, не всі люди з особливими потребами мають оформлену інвалідність, внаслідок чого їм важче отримати доступ до безоплатної вторинноїВагомим пунктом було окреслено психологічну складову спілкування правника і особи з інвалідністю. Адже така людина має свої упередження й страхи, а не кожний правник має досвід спілкування з такою категорією, не володіє навичками заволодіння в такої особи довіри.

«Незалежно від вразливої категорії, людина – це особистість і має право на правову допомогу.», – відмітила Валентина Трошечко, директор Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Саме тому, ключовими моментами у подальшій роботі в напрямку правової обізнаності осіб з інвалідністю організаторами зустрічі та учасниками було визначено:

     Необхідність презентації та розповсюдження навчального посібника «Основні аспекти роботи та взаємодії із людьми з інвалідністю».

  • Зміцнення співпраці з профільними організаціями, які працюють з особами з інвалідністю (органи соціального захисту, територіальні центри, УТОГ, УТОС тощо).
  • Необхідність створення допоміжних інструментів для можливості особам з інвалідністю сприймати зміст документів – мобільні додатки з звуковим супроводом.
  • Розвиток базових навичок жестової мови у правників.
  • Залучення сертифікованих за єдиною системою перекладачів для судових засідань, адже у багатьох процесуальних кодексах поняття перекладача різниться.
  • Організація співпраці перекладачів та правників для більш чіткого перекладу для осіб з інвалідністю юридичних термінів.

Проект «Покращення рівня правової обізнаності осіб з інвалідністю про судовий захист своїх прав та інтересів» підтримується проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, за підтримки Уряду Канади.

Залишити відповідь

Закрити меню