Фонд "Право і демократія"

Ефективна відбудова: як громадськість та влада шукають спільну мову. Кейси Київщини та Миколаївщини.

Ефективна відбудова: як громадськість та влада шукають спільну мову. Кейси Київщини та Миколаївщини.

У Києві відбувся круглий стіл «Ефективна відбудова: як громадськість та влада шукають спільну мову. Кейси Київщини та Миколаївщини», участь в якому взяв Дмитро Вітвіцький, експерт Фонду «Право і Демократія», керівник проєкту «Моніторинг руйнування і відбудови об’єктів соціальної інфраструктури Снігурівської громади Миколаївської області».
Круглий стіл зібрав представників органів місцевого самоврядування і громадянського суспільства, народних депутатів України з метою, аби обговорити наскільки громадськість є залученою у відновлення України та як можна покращити цей процес.
Народний депутат України, Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк запросила громадськість долучатися до впровадження Програми «єВідновлення». Вона зазначила, що участь громадськості передбачена при розробленні програми комплексного відновлення (ПКВ) територіальної громади – стратегічного документу, що регламентує майбутній розвиток громади. «Вже 160 громад в 14 областях долучились до розробки ПКВ і участь представників громадянського суспільства у розробці цих документів – надважлива, — повідомила народна депутатка та анонсувала розробку законопроєкту «Про Dream», положення і засади якого мають стати основою для відновлення і відбудови України».
Дмитро Вітвіцький, презентуючи результати проєкту, зазначив про відсутність синергії і співпраці на місцях між представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і місцевої громадськості. Більше 70% опитаних представників основних цільових груп (місцеві депутати, представники влади, пересічні громадяни) взагалі не володіють інформацією про стан відновлення у своїй громаді. У багатьох громадах також спостерігається відсутність представників громадянського суспільства, які на фаховому рівні можуть сприяти місцевій владі у процесах відновлення і відбудови. Тому надважливим завданням для усіх зацікавлених сторін є налагодження конструктивної співпраці і залучення постраждалими громадами фахових і професійних консультантів та експертів. Також представник Фонду «Право і Демократія» зауважив на складнощі відновлення в деяких громадах, зокрема громадах Миколаївської області, адже близькість до лінії фронту (ракетні обстрілі, атаки безпилотників) ставить під питання доцільність відбудови багатьох об’єктів.
Народний депутат України Інна Совсун, член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, також висловила сумнів щодо багатьох процесів відбудови: «Планування на далеку перспективу неможливе і недоцільне. Потрібно диференціювати області щодо відбудови».
Народний депутат зауважила, що необхідно фокусувати увагу не на відновленні об’єктів, а на розробці механізму відновленні якісного освітнього процесу в закладах освіти. Це має бути пріоритетом: «Зараз катастрофа з якістю освітнього процесу. Діти, фактично, нічого не знають і це загроза для майбутнього країни».
Загалом можна зазначити, що проведений круглий стіл акцентував увагу на нагальних проблемах відновлення постраждалих регіонів і шляхах вирішення цих проблем.

Залишити відповідь

Закрити меню