Фонд "Право і демократія"

Коаліція громадських організацій «За доброчесну публічну службу» презентувала у Верховній Раді інноваційну методику моніторингу конфлікту інтересів та декларування доходів на публічній службі

Найбільш поширеними ризиками корупції у системі державної служби є недоброчесність державних службовців та виникнення конфлікту інтересів. Незважаючи на формальний прогрес в справі оприлюднення декларацій, реальний стан доходів  вищих публічних службовців має мало спільного із цифрами зазначеними в деклараціях.

19 червня під час засідання комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування для народних депутатів Коаліція інститутів громадянського суспільства  «За доброчесну публічну службу» презентувала інноваційну методику комплексного аналізу соціальних мереж публічних посадовців, яка дає змогу виявити корупційні ризики пов’язані із конфліктом інтересів, прихованням доходів та незаконним збагаченням. Методика дає змогу ідентифікувати конфлікт інтересів у публічних службовців, пов'язаний із лобіюванням та прийняттям відповідних нормативно-правових актів.

Нову методику моніторингу конфлікту інтересів представив координатор Коаліції «За доброчесну публічну службу», директор  Фундації «Відкрите суспільство» та колишній консультант Ради Європи Іван Сікора. Він зупинився на існуючих проблемах, пов’язаних із виявленням фактів конфлікту інтересів та приховування доходів, а також коротко описав переваги розробленої методології аналізу конфлікту інтересів та декларування доходів. 

Під час свого виступу член комітету Віталій Кличко звернув увагу на існуючі факти імітації боротьби з корупцією в Україні. Іван Сікора погодився із думкою Віталія Кличка, але водночас, відзначив необхідність об’єднання зусиль громадськості та депутатів парламенту задля обміну інформацією щодо фактів конфлікту інтересів та забезпечення адекватного реагування на виявлені факти органами влади,  а також  спільної підготовки змін до існуючого законодавства та підвищення ефективності парламентського та громадського контролю за здійсненням антикорупційної політики.  

Голова Комітету Давид Жванія відзначив важливість даної ініціативи та необхідність співпраці Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування із Коаліцією «За доброчесну публічну службу».

Діяльність Коаліції громадських організацій «За доброчесну публічну службу» спрямована  на об’єднання зусиль інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі.

В Коаліцію увійшли авторитетні громадські організації з різних регіонів України:  громадська організація «Фундація «Відкрите суспільство»,  Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», Чернівецький міський  Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу,  Регіональний благодійний фонд «Право і Демократія» (м.Львів), Чернігівська обласна організація ВМГО «Демократичні перетворення України», Дніпропетровська обласна громадська організація «Незалежна асоціація журналістів», а також низка громадських активістів, експертів та журналістів.

Докладна інформація за тел.: 050 3824661,  електронна пошта: osf55@ukr.net

Залишити відповідь

Закрити меню