Фонд "Право і демократія"

<!--:UK-->Львівщину відвідає 10 Мандрівний міжнародний фестиваль<!--:-->

Львівщину відвідає 10 Мандрівний міжнародний фестиваль

Сьогодні, 15 жовтня 2013 р. в конференц-залі книгарні «Є» відбулася прес-конференція з нагоди відкриття ювілейного 10 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

«З 15 по 24 жовтня 2013 року Центр «СІМ» спільно з нашими постійними і новими партнерами будуть засобами кіномистецтва привертати увагу львівської громадськості, гостей міста та області до проблем звичайної людини, організовувати майданчики для обговорення піднятої у фільмах тематики, «рекламувати» громадські приймальні з надання безкоштовної правової допомоги та поширювати буклети з юридичними порадами. Для реалізації цієї мети ми отримали право публічного показу 27 фільмів та заручились підтримкою 12 партнерів.
Варто відзначити, що цього року на Фестивалі представлено 6 дуже цікавих українських фільми. Це значно більше, ніж у попередні роки. Серед них є світові прем’єри українських проектів: «Ромська мрія» українського режисера Романа Бондарчука, кіноальманах «Відкритий доступ» та альманах «Поза Євро». Це, на мою думку, свідчить про підвищення рівня української кінодокументалістики.
Цьогорічний Фестиваль буде більш наповнений освітніми та культурними заходами ніж зазвичай. Так, передбачається проведення уроку в загальноосвітній школі на антидискримінаційну тематику з використанням документального фільму, семінар для вчителів історії та права на тему формування в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності через документалістику, презентація виставки табору-експедиції «Вирій», щодо відновлення та збереження матеріальної культури на теренах етнічних українських земель, поза межами сучасної території України.
Передбачена також лекція «Ти і міліція», під час якої учасники отримають від експерта Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів інформацію про те, яким чином треба поводитись під час контакту з міліцією, щоб зменшити ризики порушень своїх прав правоохоронцями, а якщо не вдалось уникнути незаконних дій – яким чином можна відновити порушені права.
Запланована у нас і спеціальна програма. Це показ фільму «Губін», за участі режисера Ігора Чайки та святковий концерт з нагоди відкриття Фестивалю в пабі «Люфт», на якому виступатимуть мелодійні рокери зі Львова – гурт «Опіум», повідомила Ніна Хома.
«РГБФ «Право і Демократія» кожного року є партнером кінофестивалю Docudays Ua. Щороку покази фільмів відвідує все більша кількість глядачів, що демонстує зацікавленість збоку львівян до тематики правозахисного кіно. Фестиваль дає змогу показати громадянам не лише ті проблеми, які існують з дотриманням прав людини в Україні, а й продемонстувати механізми захисту прав та свобод людини у різних країнах світу.
Позитивним моментом проведення кінофестивалю є те, що організатори залучають велике коло громадських правозахисних організацій, що дозволяє більш широко та тематично продемонстувати громадянам їхні правові можливості у захисті своїх прав, публічно обговорити з фахівцями проблемні питання та знайти правильні рішення, що дозволить в майбутньому запобігти проблемним ситуаціям, які висвітлені в кіно», – відзначив Андрій Бурий.
«Мені надзвичайно приємно долучитися до єдиного в Україні міжнародного фестивалю документальних фільмів про права людини. Це наш перший спільний проект з його організаторами .
Фестиваль Docudays UA вперше завітає у с.Сокільники Пустомитівського району. Місцем зустрічі з глядачів з фільмами стане загальноосвітня школа. Є великі сподівання, що цей фестиваль матиме значний успіх не тільки у м . Львові, а й за межами області», розповів Віктор Демчишин.
Андрій Котлярчук повідомив про те, що «Фундація громадських ініціатив «Вирій» вперше долучається до Фестивалю документального кіно про права людини кінофестивалю «Docudays Ua».
Бажання стати партнером фестивалю зумовлене усвідомленням права кожного знати своє коріння, історію та збереження історичної пам’яті як невід’ємного права людини. Права національної самосвідомості, яке постає за умов гарантування фундаментальних прав людини.
У рамках цьогорічного фестивалю Фундація громадських ініціатив «Вирій» модеруватиме перегляд та обговорення фільму «Дзвін». Литовська картина 2007 року про те як ентузіасти шукають церковний дзвін, який затонув в озері у роки шведсько-литовської війни.
Після перегляду фільму відбудеться дискусія на тему «ПоДзвін: обов’язок збереження історичної пам’яті та матеріальних пам’яток». Усі бажаючі зможуть взяти участь в обговоренні українських реалій та досвіду збереження історичної пам’яті й пам’яток як невід’ємного права людини на пізнання свого коріння.
Захід відбудеться у суботу 19 жовтня у музеї «Тюрма на Лонцького». Початок о 16:00.
Крім цього відбудеться презентація міжнародного табору-експедиції «Вирій», виставка якого експонуватиметься протягом фестивалю теж у приміщенні Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». На її стендах розкриваються завдання, історія та напрацювання табору за шість років свого існування.
Під час фестивалю ми також шукатимемо однодумців та волонтерів для подальшої реалізації наших ідей».
Ірина Маґдиш розповіла про те, що їй дуже подобається ідея використання сесійного залу міськради для культурних заходів, а тим паче для показів документального кіно. Наголосила також на тому, що завдяки Мандрівному фестивалю жителі та гості Львівщини матимуть можливість побачити якісне документальне кіно, якого, на її думку, так бракує на екрані.
Пані Ірина також відзначила про дуже вдале поєднання тематики фільму «Ісландія: нульовий рік» (про банківську кризу), який демонструватиметься в міськраді, та культурними заходами, що доповнюватимуть його – це презентація вуличного журналу «Просто неба» (видання соціально-культурного характеру, спрямоване на допомогу безпритульним людям) та спільноти взаємодопомоги «Оселя» (громадська організація, яка підтримує безхатченків), оскільки можна буде провести паралелі між людьми, які опинилися в складних життєвих ситуаціях в різних країнах з тих чи інших причин.
«На території Львівщини розміщені та функціонують вісім установ Державної пенітенціарної служби України. На даний час в установах області утримується близько шести тисяч увязнених та засуджених.
В цьому році органи та установи управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області уже втретє візьмуть участь у Фестивалі. Сеанси документального кіно відбудуться у всіх без винятку установах області, згідно поданого на афіші графіку. Переглянути запропоновані фільми зможуть фактично всі бажаючі з числа засуджених, за винятком тих, які на момент перегляду будуть відбувати дисциплінарні покарання та засуджених до довічного позбавлення волі.
Враховуючи позитивний досвід попередніх переглядів, а також пропозицію дирекції Фестивалю, керівництвом управління ДПтС України у Львівській області прийнято рішення про створення у всіх підрозділах так званих «кіноклубів». На даний час проводиться робота щодо створення типового положення про такі формування, вивчається можливість забезпечення його приміщенням на постійній основі та необхідним технічним обладнанням.
Окрім того, деякі фільми будуть демонструватись в системі Університету культури персоналу органів та установ пенітенціарної служби Львівщини.
Вчергове погоджуючись на пропозицію партнерства у Фестивалі, ми впевнені у правильності прийнятого рішення та свідомі того, що відкритість пенітенціарної служби для суспільства та інформування осіб, які тимчасово позбавлені волі, про дотримання прав людини сприятимуть реформуванню кримінально-виконавчої служби та допоможуть якнайшвидше вирішити ряд проблемних питань» – наголосив Мирослав Демків.
«На відміну від наших попередніх проектів, присвячених проблемам зі свободою слова та негараздам у вітчизняному медійному просторі, журналістським розслідуванням, фільм «Губін» – це якісно інша робота, що дала нам можливість познайомитись з надзвичайно цікавою, на наш погляд, особистістю і познайомити з ним глядачів», – розповів продюсер і режисер фільму Ігор Чайка. «Якщо спробувати дуже коротко охарактеризувати нашого героя, то, говорячи словами видатного українського філософа Григорія Сковороди: «По-світовому, він – найнікчемніший жебрак, а от по-Божому – найбільший багатій…», відзначив режисер.
Автори характеризують свій фільм як «Сільська атракція на три дії зі старовинним Млином, рейдерськими забавами, музикою та співами».

Учасники:

Ніна Хома – МГО “Центр правових та політичних досліджень “СІМ”
Андрій Бурий – РГБФ “Право і демократія”
Віктор Демчишин – ГО «Альтер Еґо»
Андрій Котлярчук – ФГІ «Вирій»
Ірина Маґдиш- начальник управління культури ЛМР
Мирослав Демків – головний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації та зв’язках з громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області
Спеціальний гість – Ігор Чайка – режисер фільму «Губін» – позаконкурсної пропозиції фестивалю
Довідка

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проводиться щороку впродовж жовтня, листопада та грудня і традиційно презентує найкращі фільми березневого Міжнародного фестивалю Docudays UA в регіонах України.
Головна мета Фестивалю – сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.
Мандрівний фестиваль – неполітичний і некомерційний, не передбачає отримання доходу від його проведення.
Десятий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочався 3 жовтня у Сімферополі.
Нинішнього року найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA зможуть побачити мешканці більш ніж 125 міст і містечок України. В тому числі у Вінниці, Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Кривому Розі, Луганську, Львові, Житомирі, Тернополі, Запоріжжі, Полтаві, Сумах, Чернигові, Харкові, Херсоні, Сімферополі, Євпаторії, Севастополі тощо.
Показ фестивальних фільмів відбуватиметься у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо. Ефект від перегляду фільмів буде підсилений зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях.
Докладніше із програмою регіональних переглядів можна дізнатися на офіційному веб-сайті фестивалю www.docudays.org.ua у розділі «Мандрівний фестиваль».

10-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки:
Посольства Швеції в Україні,
Національного фонду підтримки демократії (США),
Посольства Королівства Нідерланди в Україні,
Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Партнери:
Movies that Matter
Human Rights Film Network (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини),
Державне агентство України з питань кіно
Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

Організатори фестивалю Docudays UA:
Українська Гельсінська Спілка з прав людини,
Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь»,
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я,
Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв (м. Харків)

На Львівщині фестиваль триватиме з 15 по 24 жовтня 2013 року. Організатором є МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».
Партнери фестивалю:
РГБФ «Право і демократія»,
ELSA – Європейська Асоціація Студентів Права,
ГО «Товариство Лева»,
ГО «Центр громадської адвокатури»,
ГО «Альтер Еґо»,
Фундація громадських ініціатив «Вирій»,
МГО «Студентське Братство Львівщини»,
ЛОГО Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина»,
Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»,
Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області,
Навчально-методичний центр освіти м. Львова,
Львівська міська рада

Прес-служба
Центру правових та
політичних досліджень «СІМ»

http://www.docudays.org.ua/

(к/о Ніна Хома, тел. 063 171 40 48)

Залишити відповідь

Закрити меню