Фонд "Право і демократія"

<!--:UK-->Комітет ВРУ відхилив законопроект про організації, що фінансуються з-за кордону<!--:-->

Комітет ВРУ відхилив законопроект про організації, що фінансуються з-за кордону

Члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, присутні на черговому засіданні 5 лютого, одноголосно відхилили проект закону № 4041 «Про організації, які отримують фінансування з-за кордону», внесений народним депутатом Вадимом Колесніченком.
Голова Комітету Микола Томенко сказав, що в цьому проекті пропозиції в частині про доступ до публічної інформації ідеологічно перекручені, оскільки раніше члени Комітету вимагали прозорості і публічності і контролю передовсім від організацій, які є носіями владних повноважень.
«А тут виявилося наступне: якщо ви хочете контролювати владу, то ми будемо контролювати кожен крок медіа і громадських інституцій. Я вже не кажу про те, що це калька з законопроектів братніх сусідніх держав Білорусі і Росії», – сказав пан Томенко.
Секретар громадської ради при Комітеті свободи слова Тарас Шевченко повідомив, що громадська рада рекомендує відхилити цей проект з кількох причин.
«Ми розглядали цей проект в частині діяльності ЗМІ. Він поширюється на будь-яке ЗМІ, якщо воно має хоча б одного передплатника за кордоном, як на організації, що фінансуються з-за кордону. Ми вважаємо це нонсенсом. Також він пропонує поширювати норми закону про доступ до публічної інформації на ЗМІ. Ідея, начебто, виглядає хорошою, але насправді вона є жахливою. Тому що неможливо закон про доступ поширювати на такі категорії інформації, як документи журналістів, так само як і на документи адвокатів чи лікарів. Навпаки документи журналістів і медіа у нас захищено відповідно до міжнародних стандартів. На сьогоднішній день передбачено, що такі документи можна отримати тільки через судове рішення. Так само вимоги щодо прозорості ЗМІ прописані в спеціалізованих законах: в законі про ЗМІ, телебачення і радіомовлення, тому окремої норми не потрібно», – сказав він.
Нагадаємо, нова законодавча ініціатива пана Колесніченка передбачає створення реєстру некомерційних організацій, які фінансуються з-за кордону.
За новим законопроектом, громадські об’єднання, які отримують фінансову підтримку з-за кордону, зобов’язані подавати та оприлюднювати щорічні звіти про діяльність та фінансовий звіт до Міністерства юстиції України.
Також громадські об’єднання і ЗМІ мають оприлюднювати інформацію про обсяги фінансування, отриманого з-за кордону.
джерело : http://www.civicua.org/news/view.html?q=2175038

Залишити відповідь

Закрити меню