Фонд "Право і демократія"

На Закарпатті стартує інформаційно-освітній проект з протидії торгівлі людьми

На Закарпатті стартує інформаційно-освітній проект з протидії торгівлі людьми

На Закарпатті стартує інформаційно-освітній проект «Не продавай себе!», присвячений попередженню такого явища як торгівля людьми. Про це розповіла Інна Сабадош, голова ЗГЖО «Веста» на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

«Проект, який підтримується Фондом сприяння демократії посольства США в Україні, передбачає здійснення масштабної інформаційно-освітньої кампанії, буде здійснюватися ЗГЖО «Веста» у партнерстві з Ужгородським прес-клубом, – розповіла Інна Сабадош. – Мета кампанії – попередити поширення такого явища, як торгівля людьми через подолання у населення стереотипів, які не вбачають у цьому загрози для себе та своїх рідних. Заходи поширюватимуться як на Закарпатті, так і в областях західної України».

За словами Інни Сабадош, оскільки Закарпаття є прикордонною, транзитною областю, люди завжди виїжджали у різні країни, інші області. І тому дуже важливим є подання правильної інформації про те, як не потрапити у неприємні ситуації на чужині.

«Часто були випадки, що молоді люди 16-17 років виїжджали підзаробити на подальше навчання, і потрапляли у трудову експлуатацію. Зазначу, що торгівля людьми прирівнюється до дуже важких злочинів, – каже Інна Сабадош.– Постраждалі можуть отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що передбачає фінансову допомогу від держави та комплекс допомоги: чи то психологічну, медичну допомогу чи тимчасове розміщення. Тільки 6 осіб на Закарпатті за минулий рік отримали такий статус, порушені кримінальні справи».

За оцінками представництва МОМ в Україні, понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм торгівлі людьми за кордоном з 1991 по 2011 рр. За даними дослідження Державного комітету статистики України 1,2 млн осіб у віці 15-70 років впродовж останніх двох з половиною років (2010 – 2012 рр.) працювали чи шукали роботу за кордоном, а, отже, наражалися на ризик бути поневоленими.
Одне із завдань проекту – вплинути на тих громадян, які з осудом та зверхністю ставляться до жертв торгівлі людьми та змінити їхнє сприйняття цього негативного суспільного явища.
Як зауважила Інна Сабадош, на сьогодні ЗГЖО «Веста» входить у всеукраїнську коаліцію з протидії торгівлі людьми, яка об’єднує організації, що здійснюють комплексну допомогу постраждалим. «Тому у нас йде постійний обмін інформацією, – каже керівник організації. – Правильно подана інформація обов’язково дасть результат, щоб люди задумалися, коли вони роблять вибір у своєму житті, щоб цей вибір був зважений і перевірений».

Джерело: ЗІК http://zik.ua

Залишити відповідь

Закрити меню