Фонд "Право і демократія"

Веб-камеру в кожен український суд

Новий Кримінальний процесуальний кодекс вступив у дію 20 листопада. Він передбачив можливість ведення відео-конференцій безпосередньо з судів. Натомість ця опція фактично не працює, адже суди не мають достатніх ресурсів на технічні оновлення. Саме тому громадське партнерство на підтримку ініціативи «Відкритий Уряд» та ще понад 40 НУО надіслали Уряду звернення з пропозицією віддати веб-камери з парламентських виборів в суди.

(більше…)

Читати далі

Правозахисні громадські організації України сформували мережу

 

22 листопада відбулася прес-конференція щодо створення мережі правозахисних організацій України.

Ініціатива реалізується Регіональним громадським благодійним фондом «Право і Демократія» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Ідея створення мережі правозахисних організацій була обговорена та підтримана під час семінару «Становлення мережі громадських правозахисних організацій Західної України», що відбувся 18-19 жовтня у селищі Славське Львівської області.

(більше…)

Читати далі

Журналісти дізналися більше про висвітлення діяльності суду

20 листопада у Львові пройшов тренінг для представників ЗМІ з питань висвітлення інформації про діяльність  суду і доступності до правосуддя. Західноукраїнські журналісти мали змогу отримати нові знання та практичні поради щодо судової журналістики.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту "Покращення доступності до правосуддя незрячих осіб та осіб з вадами зору", який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Голова Правління Фонду "Право і демократія", керівник проекту Андрій Бурий розповів детальніше про проект та розкрив основні аспекти функціонування судової системи та судової реформи в Україні, поняття доступності до суду.

(більше…)

Читати далі

Від завтра журналісти матимуть пріоритетне право доступу до суду

Із вступом в дію нового Кримінально-процесуального кодексу представники засобів масової інформації матимуть пріоритетне право бути присутніми під час судового засідання. Про це йдеться у статті 328 КПК.

Так ч.2 ст. 328 передбачає, що близькі родичі та члени сім’ї обвинуваченого і потерпілого, а також представники засобів масової інформації мають пріоритетне право бути присутніми під час судового засідання, повідомляє УНН

Окрім того, частина 1 тієї ж статті говорить, що кількість присутніх у залі судового засідання може бути обмежена головуючим лише у разі недостатньої кількості місць у залі судового засідання.

(більше…)

Читати далі

Тренінг для представників ЗМІ з питань висвітлення інформації про діяльність суду і доступності до правосуддя

Захід відбудеться 20 листопада 2012 року о 16:00 у приміщенні Львівського відділення Асоціації міст України (вул. Генерала Чупринки, 5).

Тренінг відбуватиметься в рамках реалізації проекту "Покращення доступності до правосуддя незрячих осіб та осіб з вадами зору", який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

(більше…)

Читати далі

Личаківський суд Львова став доступнішим для незрячих

Личаківський районний суд Львова став більш доступним для людей з вадами зору. На сходах у суді нанесли розмітку жовтою фарбою, а на стінах повішали таблички шрифтом Брайля. Про це сьогодні, 9 листопада, під час прес-конференції розповів голова суду Сергій Гирич.

За словами голови суду, будівля, у якій знаходиться установа, сама по собі досить проблемна для людей з обмеженим можливостями: старовинний будинок, круті сходи, довгі коридори з багатьма поворотами. Щоб судом могли пересуватися люди на візках, потрібно вкласти багато коштів, то ж у суді вирішили допомогти принаймні тим, хто має проблеми із зором.

Відтак, Личаківський районний суд Львова став одним із тих, хто приєднався до проекту «Покращення доступу незрячих осіб та осіб з вадами зору до правосуддя», ініційованого фондом «Право і демократія».

(більше…)

Читати далі

Представники 15 держав обговорюють у Львові проблеми нелегальної міграції

8-9 листопада у Львові під егідою Цільової ініціативи Празького процесу та головуванням Польщі проходить міжнародний семінар Пілотний проект – І: Незаконна міграція. Повідомила Світлана Мірошниченко, Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області, сектор організаційно-аналітичної роботи та зв’язків з громадськістю.

Учасниками семінару є представники Австрії. Азербайджану, Білорусії, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Угорщини, Молдови, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини і України, а також координаторів: Міжнародної організації з міграції та Міжнародного центру з розвитку міграційної політики.

За столом перемовин представники 15 держав обговорюють проблеми, пов’язані з незаконною міграцією та реадмісією, як її наслідком.

(більше…)

Читати далі

У Личаківському суді презентуватимуть покращення умов доступу до правосуддя осіб з вадами зору

09 листопада об 11.00  у приміщенні Личаківського районного суду м. Львова (79007, м. Львів, вул. Б. Лепкого, 16) відбудеться брифінг на тему: «Суд доступний для людей», в рамках якого відбудеться презентація заходів, проведених у Личаківському районному суді м. Львова з покращення доступності до суду незрячих осіб та осіб з вадами зору.

Ініціатива реалізовувалася у співпраці суду з Фондом «Право і Демократія» в ході реалізації проекту «Покращення доступу незрячих осіб та осіб з вадами зору до правосуддя», який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

(більше…)

Читати далі

Люди бояться скаржитися на тортури, бо міліціонери безкарні

У Харківському інституті соціальних досліджень порахували, що кількість жертв жорстокого поводження у відділках міліції сягає 980 випадків на рік. Але більшість людей, вважають правозахисники, приховують, що з ними таке сталося.

У Харківському інституті соціальних досліджень порахували, що кількість жертв жорстокого поводження у відділках міліції сягає 980 випадків на рік. Але більшість людей, вважають правозахисники, приховують, що з ними таке сталося.

До громадської приймальні Харківської правозахисної групи телефонують зі всілякими бідами: кожне десяте звернення стосується жорстокого поводження в правоохоронних органах України. На рік виходить до 250 скарг.

(більше…)

Читати далі

Робоча афера

Тиждень пакувальниці хліба у столиці – три тисячі гривень. На таку пропозицію у газеті погодилася львів’янка Роксолана Вакула. Втім, коли приїхала у Київ розчарувалася: у гуртожитку, за який вона заплатила, повна антисанітарія. А на  підприємстві не потребують працівників.

Обставини цього істотного порушення трудових прав було викладено в сюжеті програми «Огляд дня» телеканалу ZIK.

(більше…)

Читати далі

Простір для громадського контролю за держзакупівлями звужується

За словами експертів, кількість бюджетних коштів, витрачених на державні закупівлі, з 2005 року зросла у 10 разів. Разом з тим, зросла і кількість антикорупційних громадських кампаній, проектів і журналістських розслідувань. Держава реагує на це законодавчим звуженням можливостей громадського контролю, а також користується відсутністю реакції на оприлюднені в ЗМІ корупційні випадки. Однак інтерес громадськості до прозорості використання наших податків не втрачається.

Громадські рухи, що мають на меті інформувати суспільство про випадки нечесних тендерів і/або так чи інакше зупиняти спроби «розпилу», «виростають» найчастіше зі сміливих журналістських розслідувань і «живляться» інформацією з «вісника державних закупівель» та інформацією про закупівлі, що вимагає оприлюднювати законодавство.

(більше…)

Читати далі
Закрити меню